Czerwone i brązowe upławy z krwią

Upławy nie zawsze są łatwe do rozpoznania. Często bywają mylone z naturalną wydzieliną pochwową jaką jest płodny śluz, który bywa bardzo obfity. Jednak wtedy bywa on praktycznie bezwonny, nie towarzyszą mu dodatkowe dolegliwości typu świąd i pieczenie warg sromowych. Wątpliwości nie należy mieć jeśli upławy przyjmują postać brunatnych czy brązowych. Sugerują one stan zapalny jaki może być spowodowany bakteriami jelitowymi. Bakterie kałowe bo tak się je inaczej określa, mają tendencję do kolonizowania pochwy jak też układu moczowego. Jest to efekt niewłaściwej higieny

By się ustrzec przed takimi dolegliwościami należy przywiązywać wagę do należytej higieny sromu jak też samego odbytu. Białe i grudkowate upławy sugerują coś zupełnie innego niż upławy czekoladowe. Często upławy podbarwione krwią mogą być mylone ze śluzem płodnym, jaki u niektórych kobiet jest zupełnie normalnym zjawiskiem towarzyszącym owulacji. Przede wszystkim należy ocenić w której fazie cyklu takie upławy z krwią się pojawiły oraz czy towarzyszą im inne dolegliwości. Czasami także mają one charakter ropny co może żubrować urazy wewnętrzne w pochwie. Zwracamy wtedy uwagę na ogólny stan zdrowia i samopoczucie.

Jeśli występuje stan podgorączkowy to jest to dodatkowy symptom, że mamy do czynienia ze stanem zapalnym przydatków, szyjki macicy czy też rozwija się infekcja w pochwie. Ważną rzeczą jest profilaktyka, dzięki której szybko można wykryć rozmaite schorzenia także raka szyjki macicy. Ta choroba stała się już bardzo powszechną, jednak możliwą do wyleczenia, dlatego nie należy się obawiać badań cytologicznych. Jej objawem mogą być między innymi obfite, brązowe upławy.

Każda zmieniona w ten sposób wydzielina pochwowa nie może być bagatelizowana zwłaszcza w ciąży. Chociaż uważa się, że podczas implantacji zarodka w macicy mogą pojawić się upławy podbarwione krwią i czekoladowe, nie należy interpretować ich samodzielnie. Koniecznie należy udać się do lekarza i sprawdzić co jest ich przyczyną. W ten sposób wyeliminujemy zagrożenie poronieniem i wyeliminujemy inne schorzenia groźne dla matki jak i płodu. Upławy z krwią nigdy nie powinny być lekceważone. Samodzielne ich leczeni może nie przynieść oczekiwanych efektów a dodatkowo doprowadzić do groźnych zmian w obrębie wewnętrznych narządów płciowych.