Jak walczyć z upławami, domowe sposoby

Każda zmiana jakości wydzieliny pochwowej powinna zwrócić uwagę kobiety, że w jej drogach rodnych coś się dzieje. Szczególnie upławy w ciąży, choć często uznawane za normę w tym okresie, muszą być poddane bacznej obserwacji. Będą one pierwszą oznaką, że rozwija się jakaś infekcja a ta może znacznie zaszkodzić kobiecie i jej nienarodzonemu dziecku. Jeśli już nam się przydarzy przykra infekcja, jakiej objawem są białe bądź żółtawe pieniste upławy to czy można jakoś poradzić sobie z nimi samodzielnie. To pytanie nurtuje z pewnością wiele kobiet, które nie zawsze mają czas i możliwość udać się do lekarza, albo chciałyby naturalnymi sposobami pozbyć się problemu.

Otóż nie ma stuprocentowej gwarancji, że kupując leki beza recepty czy też korzystając ze sposobów rodem z domowej apteczki uda się nam wyeliminować upławy. Jednakże zawsze warto próbować a jeśli osiągniemy swój cel, zawsze dobrze jest dodatkowo pójść do ginekologa by spojrzał na narządy rodne czy są wolne od infekcji, która mogła przejść w stan utajony lub przewlekły a tylko objawy udało się wyeliminować. Otóż wśród domowych jest kilka godnych polecenia.

Jednym z nich jest kąpiel w osolonej wodzie. Najlepiej do tego celu użyć soli morskiej jaka ma lepsze właściwości, łagodzi podrażnienia, wypłukuje bakterie i grzyby oraz skutecznie pozwala walczyć nie tylko z upławami ale ich przyczyną. Zaleca się ponadto leczeni od wewnątrz poprzez picie naparu z pokrzywy albo nalewki z jej świeżych liści. Ogólnie mieszanki ziołowe są pomocne w wielu chorobach na upławy najlepiej zastosować suche liście pokrzywy wraz ze sproszkowanym korzeniem kobylaku czyli szczawiu lancetowatego. Koniczyna także będzie pomocna a dokładnie kwiat białej koniczyny w postaci naparu pity lub stosowany do irygacji i podmywania.

Do picia w przypadku występowania upławów zastosujmy mieszankę z krwawnika, liści rozmarynu, kłącza pięciornika i majeranku. To wszystko zalewamy wrzącą wodą a pić należy dwa lub trzy razy dziennie po posiłku. Dodać należy, że każde domowe kuracje na upławy nie powinny trwać dłużej niż 7 dni, jeśli po tym czasie objawy się nasilą lub nie ustąpią, bezwzględnie konieczna jest wizyta u lekarza. Będzie ona wtedy konieczna gdyż upławy mogą sugerować zapalnie jajników, macicy czy też pochwy, niebezpieczne i wywołujące powikłania.