Przyczyny upławów żółtych i zielonych

Kiedy łapie nas przeziębienie najczęściej objawia się to gorączką i katarem. Dochodzi do tego kaszel i ogólne złe samopoczucie. Wtedy doskonale wiemy jak sobie radzić i z czym mamy do czynienia. Jednak jeśli inne narządy naszego ciała a przede wszystkim strefy intymne wysyłają znaki ostrzegawcze nie zawsze wiemy z czym mamy do czynienia. Kobiece strefy intymne są bardzo wrażliwe a tym samym łatwo w tych strefach o infekcję. Najczęściej pierwszym jej objawem są świąd, pieczeni, zaczerwienienie a także ból tych okolic. Do tego dochodzą upławy. Jak je traktować? Jak rozpoznać chorobę którą zwiastują? Czy ich barwa i zapach mają duże znaczenie? I wreszcie jak domowym sposobem leczyć upławy?

Takie pytania zadaj sobie mnóstwo kobiet, które zwłaszcza pierwszy raz borykają się z nietypowym problemem intymnym. Otóż wszystkie upławy należy traktować poważnie i jako symptom infekcyjny. Poza naturalnym bezwonnym śluzem barwy białej czy też przejrzystej, wszystkie Inn wydzieliny sugerują zapalenia różnego i drobniejsze infekcje rodzaju. Szczególnie zmieniony kolor i zapach mają nam dać do zrozumienia, że coś jest nie tak.

Upławy żółtawe mają niejednokrotnie niesympatyczny ostry zapach. Zazwyczaj jest to objaw rzęsistkowicy, powodowanej przez rzęsistka pochwowego. Jest on przenoszony drogą płciową. Ma dużą zdolność przeżywania w wydzielinach dróg rodnych jak też tych znajdujących się na męskich narządach płciowych. Dlatego przy kontakcie seksualnym łatwo się nim zarazić. Choroba jaką wywołuje rzęsistek jest poważna, może mieć groźne skutki uboczne a nawet doprowadzić do niepłodności. Ostra rzęsistkowica objawia się właśnie pienistymi bardzo brzydko pachnącymi upławami. Ich kolor może być żółto –zielony a osoba chora odczuwa silne pieczenie i świąd w pochwie jak też bolesne parcie na mocz.

Towarzyszą schorzeniu bóle w podbrzuszu i nierzadko gorączka. Inna postać rzęsistkowicy jest przewlekła. Kobieta cierpiąca na nią nie zawsze zważy takie same upławy żółto- zielone jak w postaci ostrej a inne objawy mogą się pojawiać ale w mniejszym nasileniu. Zwana jest przewlekłą z uwagi na okresowe jej występowanie przed lub bezpośrednio po okresie. Tak więc żółte i zielone upławy nie wróżą niczego dobrego i zawsze należy udać się z tym problemem do lekarza ginekologa.