Leki na upławy bez recepty

Kiedy dzieje się coś niepokojącego w obrębie kobiecych narządów płciowych odczuwa ona dyskomfort, spowodowany swędzeniem, pieczeniem czy nawet bólem. Infekcje układu moczowo- płciowego u kobiet w różnym wieku spowodowane są odmiennymi czynnikami. Jednak objawem sugerującym ich występowanie są zwykle upławy. To już nie jest zwykła wydzielina pochwowa czyli naturalny śluz. Mają one zdecydowanie zmienioną barwę i nieprzyjemny często ostry zapach.

Także upławy u dzieci, mogą się pojawić, choć rzadziej i są objawem zakażenia spowodowanego wizytą na basenie albo też ciałem obcym jakie znalazło się w drogach rodnych dziewczynki. Jeśli wydzielina pochwowa staje się pienista, szara, zielonkawa i brzydko pachnie, należy sięgnąć po leki. Istnieje pewna gruba farmaceutyków, skutecznie pomagających pozbyć się, albo złagodzić nieprzyjemne dolegliwości intymne. Są to miedzy innymi kremy jak clotrimazol, który zakupimy za grosze. Jest on dedykowany do stosowania w grzybiczych zakażeniach sromu. Jeśli mają one łagodną postać i przebieg, można pokusić się o jego stosowanie. Ponadto do kupienia w aptekach bez recepty są globulki i tabletki dopochwowe z pałeczkami kwasu mlekowego, jakie skutecznie walczą z infekcjami. Ograniczają namnażanie się chorobotwórczych bakterii i stymulują do działania te dobre utrzymujące właściwy odczyn w pochwie.

Choć w wielu przypadkach zaleca się irygację i przez to wypłukanie szkodliwych bakterii, należy taki zabieg zdecydowanie ograniczać. On niszczy także florę bakteryjną w drogach rodnych, wyjaławia ją co nie daje odpowiednich efektów terapeutycznych. Lepszym wyjściem jest podmywanie narządów płciowych roztworami, przeznaczonymi do irygacji. Dodatkowo jest wiele leków na upławy pochodzenia ziołowego jak globulki z nagietkiem, znacznie ograniczające rozwój infekcji i pomagające się jej pozbyć.

Także tabletki dopochwowe z propolisem są godne polecenia o ile nie występuje alergia na ten naturalny składnik, pochodzenia pszczelego. Powszechnie panuje przekonanie, że leczenie upławów i infekcji intymnych domowymi sposobami pozwala tylko pozbyć się objawów a nie problemu. Jednak mimo wszystko zanim sięgniemy po antybiotyki warto skorzystać z takiej terapii, ponieważ może ona dawać trwalsze efekty niż leczenie drogimi lekami na receptę.